jacek@inos.waw.pl - awarie, sprawy techniczne
kaczoro@plusnet.pl - awarie, sprawy finansowe

 
Aktualności
Wprowadzenie
Tryby Active i Passive
Ściąganie klienta DC
Instalacja klienta DC
Konfiguracja klienta DC
Jak się zrobić Active
Korzystanie z programu
Pobierz program
Regulamin
Operatorzy HUBa
Pomoc

K O N F I G U R A C J A   K L I E N T A   DC


Jak wspominałem wyżej, klienta DirectConnect zainstalowaliśmy sobie na pulpicie (na obrazku pojawił się katalog „test” w którym mamy zainstalowany DirectConnect):


Jak nam się nie podoba lokalicja tego folderu to jeszcze możemy go sobie przenieść w inne miejsce, np. na dysk D:/ jeśli posiadamy dwie partycje. W każdym bądź razie wchodzimy do naszego katalogu „test” i dwukrotnie klikamy ikonkę StrongDC.exe (jeśli chcemy to zróbmy sobie skrót do tego pliku na pulpit)


Po kliknięciu jej pojawi sie duże niebieskie okienko z mniejszym takim okienkiem:


No proszę, jaki mądry program, no to zabieramy się do konfiguracji. W polu PSEUDONIM wpisujemy swój numer bloku w nawiasach kwadratowych po czym (nie można używac spacji) swój pseudonim. (np. Gwiaździsta33 będzie wpisana [G33]Nowak, a Klaudyny 14: [K14]Gucio ).


Teraz klikamy na tej kolorowej liście po lewej stronie napis „pobieranie” (okienko niżej). Tu ustalamy sobie dwa parametry – domyślny katalog pobieranych plików oraz katalog plików tymczasowych (w nim będą przetrzymywane aktualnie ściągane, choć jeszcze niekompletne pliki).


Jak już sobie te parametry ustalimy, to przechodzimy w ten sam sposób jak poprzednio do zakładki „Udostępnione”.


Tutaj wybieramy pliki, które chcemy udostępniać. Niestety, aby HUB pozwolił nam korzystać z sieci, musimy udostępnic użytkownikom 10 GB danych (osoby z małymi dyskami mogą też wejść). Pamiętajmy, żeby nie udostępniać żadnych plików których nie chcemy, np. zestawienia budżetu domowego, itp., więc ogólnie nie udostępniajcie całego dysku C:/, lecz poszczególne, wydzielone przez Was katalogi. Katalogi przeglądamy klikając pluski przy ich ikonkach, a ich udostępnienia dokonujemy poprzez postawienie ptaszka w kwadraciku, który też znajduje się obok ikonki folderu. Pamiętajmy, że także wszystkie podkatalogi zostaną automatycznie dołączone.


Jak już wybraliśmy sobie katalog (u mnie np. chce udostępnić katalog „!! Programy”) i klikneliśmy sobie ptaszka przy jego nazwie, pokazuje się takie okienko:


Proponuje nic nie zmieniać, chyba że nazwa jest mało mówiąca. Wciskamy OK. i następuje dość długotrwały (choć na szczęście jednorazowy) proces katalogowania plików, które chcesz udostępnic. Możesz sobie wcisnąć „Indeksuj w tle”, ale proponuje, aby uniknąć niespodzianek, abyś poczekał cierpliwie aż program zindeksuje chociaż 10 GB danych.


Gdy program skończy indeksowanie, to brzydkie denerwujące okienko zniknie i pojawi się znowu lista folderów udostępnianych. Możemy w nim zobaczyć, ile danych jest aktualnie udostępnianych. W moim przypadku jest to 2,38 GB, więc jeśli nie kliknąłem poprzednio „Indeksuj w tle” – oznacza to że muszę jeszcze udostępnić jakieś foldery.


Zobaczmy sobie na to co mówiłem przed chwilą, że udostepniony folder jest udostępniany razem z jego podfolderami. Przy okazji możemy zobaczyć, że jeśli w danym folderze jest udostępniony jakiś podfolder, to ma on pogrubioną nazwę, np. folder „ftp”. Ułatwia to odnaleść szybko udostępniane zbiory.


Gdy już mamy te nasze wymagane 4GB to klikamy OK.


Jesli zobaczyliśmy okienko podobne do tego wyżej, z komunikatem „witamy na naszym osiedlowym hubie DC”, regulamin HUB’a, oraz liste użytkowników po prawej stronie, to jestesmy w domu, wszystko działa. No, może prawie wszystko. Jeśli widzisz na liście użytkowników, że przy Twojej nazwie użytkownika jest ikonka murka, oznacza to, że jesteś za Firewallem, czyli jesteś Passive. O tym jak sie zrobić active w takim wypadku, poczytasz sobie w następnym rozdziale.

SkinU




Wszelkie prawa zastrzeżone!   KLAUDYNY.waw.pl © 2002-2006